STRONA GŁÓWNA Kontakt ze szkołą News przegląd Filmoteka Szkolna
Styczeń 17 2022 02:58:05   
MINISTER EDUKACJI
MINISTER EDUKACJI
W ŻEROMSKIM
PROJEKTYNawigacja
REFORMA EDUKACJI

MENU

GALERIE

SZKOŁA

UCZNIOWIE

NAUCZYCIELE

ABSOLWENCI

BIBLIOTEKA

PEDAGOG SZKOLNY

GAZETA STEFAN

DOKUMENTY SZKOLNE

PODRĘCZNIKI

MATURA 2018

WOLONTARIAT

PCK

RADA RODZICÓW

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
ŻEROM W FINALE
SPORT

Wielkie emocje oraz nadzieje towarzyszyły turniejowi piłki ręcznej chłopców, który rozgrywany był w miniony poniedziałek ( 4 kwietnia ) w naszej hali sportowej. Nie dziwiła zatem liczna publiczność zgromadzona na trybunach. Gościliśmy drużyny piłkarzy ręcznych z Częstochowy – Z.S. im. Jana Kochanowskiego, Z.S.S im. Powstańców Śląskich z Dąbrowy Górniczej, drużynę VII Liceum Ogólnokształcącego im. K.K. Baczyńskiego w Sosnowcu.
W roli gospodarzy wystąpiła drużyna chłopców I LO w składzie: K.Ostrouch, O.Sarna, I.Janoska, D.Bojda, M.Domagała, B.Smaga, K.Grabowski, K.Dunak, S.Ikrzak, K.Zbroiński, A.Wyderka, M.Kozieł. Niestety, ze względu na kontuzjĘ tylko duchem z zespołem obecni byli czołowi snajperzy K.Bomba i J.Bzdęga.
Nie jest tajemnicą, że od dwóch lat nasza drużyna w piłce ręcznej chłopców jest srebrnym medalistą Licealiady Młodzieży Szkolnej województwa śląskiego i w związku z tym oczekiwania były ogromne. W pierwszym meczu spotkały się drużyny I LO z Zawiercia i szkoły z Dąbrowy Górniczej. Po jednostronnym pojedynku wygraliśmy 18:8. W drugim spotkaniu Sosnowiec gładko pokonał drużynę z Częstochowy i jasne stało się, o co i z kim walczymy o pierwsze miejsce. Po nerwowym początku, gad bramek Krystiana Ostroucha, Damiana Bojdy i Oskara Sarny, dał nam przewagę 11 do 7 po pierwszej połowie i uspokoił grę drużyny. W drugiej połowie spotkania kontrolowaliśmy wynik i ostatecznie WYGRALIŚMY 22 : 15 .

JESTEŚMY W FINALE !!!

GRATULACJE
Finał Licealiady rozegrany zostanie w Piekarach Śląskich
SP