Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
ŻEROM W FINALE
SPORT

Wielkie emocje oraz nadzieje towarzyszyły turniejowi piłki ręcznej chłopców, który rozgrywany był w miniony poniedziałek ( 4 kwietnia ) w naszej hali sportowej. Nie dziwiła zatem liczna publiczność zgromadzona na trybunach. Gościliśmy drużyny piłkarzy ręcznych z Częstochowy – Z.S. im. Jana Kochanowskiego, Z.S.S im. Powstańców Śląskich z Dąbrowy Górniczej, drużynę VII Liceum Ogólnokształcącego im. K.K. Baczyńskiego w Sosnowcu.
W roli gospodarzy wystąpiła drużyna chłopców I LO w składzie: K.Ostrouch, O.Sarna, I.Janoska, D.Bojda, M.Domagała, B.Smaga, K.Grabowski, K.Dunak, S.Ikrzak, K.Zbroiński, A.Wyderka, M.Kozieł. Niestety, ze względu na kontuzjĘ tylko duchem z zespołem obecni byli czołowi snajperzy K.Bomba i J.Bzdęga.
Nie jest tajemnicą, że od dwóch lat nasza drużyna w piłce ręcznej chłopców jest srebrnym medalistą Licealiady Młodzieży Szkolnej województwa śląskiego i w związku z tym oczekiwania były ogromne. W pierwszym meczu spotkały się drużyny I LO z Zawiercia i szkoły z Dąbrowy Górniczej. Po jednostronnym pojedynku wygraliśmy 18:8. W drugim spotkaniu Sosnowiec gładko pokonał drużynę z Częstochowy i jasne stało się, o co i z kim walczymy o pierwsze miejsce. Po nerwowym początku, gad bramek Krystiana Ostroucha, Damiana Bojdy i Oskara Sarny, dał nam przewagę 11 do 7 po pierwszej połowie i uspokoił grę drużyny. W drugiej połowie spotkania kontrolowaliśmy wynik i ostatecznie WYGRALIŚMY 22 : 15 .