STRONA GŁÓWNA Kontakt ze szkołą News przegląd Filmoteka Szkolna
Czerwiec 03 2020 12:38:15   
MINISTER EDUKACJI
MINISTER EDUKACJI
W ŻEROMSKIM
PROJEKTYNawigacja
REFORMA EDUKACJI

MENU

GALERIE

SZKOŁA

UCZNIOWIE

NAUCZYCIELE

ABSOLWENCI

BIBLIOTEKA

PEDAGOG SZKOLNY

GAZETA STEFAN

DOKUMENTY SZKOLNE

PODRĘCZNIKI

MATURA 2018

WOLONTARIAT

PCK

RADA RODZICÓW

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
KRZYSZTOF PASEK FINALISTĄ XV OLIMPIADY INFORMATYCZNEJ
NAUKA

Krzysztof Pasek, uczeń klasy IIIf, został finalistą XV Olimpiady Informatycznej.

W roku szkolnym 2007/2008 odbyły się zawody XV Olimpiady Informatycznej. Olimpiada jest trójstopniowa. Rozwiązaniem każdego zadania zawodów I, II i III stopnia jest program napisany w jednym z ustalonych przez Komitet Główny Olimpiady języków programowania lub plik z wynikami.

Zawody I stopnia miały charakter otwartego konkursu dla uczniów wszystkich typów szkół młodzieżowych. Rozpoczęły się 23 października 2007, a ostatecznym terminem nadsyłania prac konkursowych był 19 listopada 2007 roku.

Zawody II i III stopnia były dwudniowymi sesjami stacjonarnymi, poprzedzonymi jednodniowymi sesjami próbnymi. Zawody II stopnia odbyły się w siedmiu okręgach: Katowicach, Krakowie, Poznaniu, Rzeszowie, Toruniu, Warszawie, Wrocławiu oraz w Sopocie w dniach 6-8 lutego 2008.

Uczestnicy muszą wykazać się wieloma umiejętnościami informatycznymi. Rozwiązanie zadania olimpijskiego polega na wyłuskaniu i wyspecyfikowaniu rzeczywistego problemu algorytmicznego ukrytego w treści zadania, dyskusji możliwych rozwiązań (algorytmów) i wyborze tego najwłaściwszego, dobraniu odpowiednich struktur danych, zaprogramowaniu rozwiązania w wybranym języku programowania oraz dokładnym przetestowaniu otrzymanego programu.

Etapy rozwiązywania zadania olimpijskiego są rzeczywistymi etapami rozwiązywania problemów, na jakie napotyka w swojej pracy każdy informatyk. Zadania olimpijskie nie są łatwe, ale są ciekawe, pouczające i przynoszą wiele satysfakcji wszystkim, którzy próbują się z nimi zmierzyć.

Zawody III stopnia odbyły się w Sopocie, w dniach 1-5 kwietnia 2008.