STRONA GŁÓWNA Kontakt ze szkołą News przegląd Filmoteka Szkolna
Październik 26 2020 20:21:50   
MINISTER EDUKACJI
MINISTER EDUKACJI
W ŻEROMSKIM
PROJEKTYNawigacja
REFORMA EDUKACJI

MENU

GALERIE

SZKOŁA

UCZNIOWIE

NAUCZYCIELE

ABSOLWENCI

BIBLIOTEKA

PEDAGOG SZKOLNY

GAZETA STEFAN

DOKUMENTY SZKOLNE

PODRĘCZNIKI

MATURA 2018

WOLONTARIAT

PCK

RADA RODZICÓW

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
VI NOC FILMOWA 04-12-2015
INNE

VI NOC FILMOWA

Wszystkich chętnych do wzięcia udziału w Nocy Filmowej informujemy, że wymagane od nich będą zgody rodziców. Wzór zgody do pobrania na stronie internetowej szkoły.

ZWIASTUN VIII „BANDYTA”


BANDYTA


Propozycja VIII „BANDYTA”

Rok produkcji: 1997
Reżyseria: Maciej Dejczer
Muzyka: Michał Lorenc
Gatunek: Dramat obyczajowy, Psychologiczny

Po raz kolejny głównym bohaterem filmu Macieja Dejczera są dzieci. Za sprawą scenariusza Cezarego Harasimowicza, któremu pomysł nasunęło zdjęcie groźnego mężczyzny z niewinnym, rumuńskim dzieckiem na rękach, również muzyki Michała Lorenca - tak pięknej, zniewalającej, iż w czasie premiery filmu wszyscy siedzieli, jak zaczarowani, słuchając jej do ostatniego taktu w trakcie napisów końcowych. Skazany na wygnanie, na zsyłkę zostaje skierowany na resocjalizację do jednego z opuszczonych, zapomnianych dziecięcych szpitali w Rumunii. Tak zaczyna się ta historia. Z początku obojętny na losy współtowarzyszy niedoli, z czasem bardzo się zmienia... Daleki od komercyjnych założeń, pozbawiony nieuzasadnionego wulgaryzmu, płytkiej akcji, jest dziełem doskonałym. Ta nieskomplikowana opowieść otacza widza aurą wzruszenia, ciepła i nostalgii, aż łza się w oku kręci. Coś, czego prostymi słowami nie sposób wyrazić. Coś szczególnego, niezapomnianego.
Autor muzyki do filmu, Michał Lorenc należy do najwybitniejszych współczesnych kompozytorów muzyki filmowej. Napisał muzykę do ponad 175 filmów, seriali telewizyjnych, filmów dokumentalnych oraz spektakli teatralnych. Współpracował z najlepszymi reżyserami z Polski, Czech, Wielkiej Brytanii i USA. Nagrywał muzykę z najlepszymi polskimi orkiestrami: Sinfonią Varsovią, Orkiestrą Filharmonii Narodowej i Warszawską Operą Kameralną. Od lat często współpracuje z muzykami z zespołu „DesOrient” – polskimi specjalistami od muzyki etnicznej. Michał Lorenc jest członkiem Europejskiej Akademii Filmowej, Czeskiej Akademii Filmowej oraz Polskiej Akademii Filmowej. Najbardziej znane filmy, w których ścieżka dźwiękowa jest jego autorstwa to:”Magma”, „Bandyta”, „Psy”, „Kroll”, „ Przedwiośnie”, „Złoto dezerterów”, „Różyczka”. „Jan Paweł II”, „Czarny czwartek” i wiele innych. Więcej o kompozytorze tutaj:Michał Lorenc

ZGODA NA NOC FILMOWĄ