STRONA GŁÓWNA Kontakt ze szkołą News przegląd Filmoteka Szkolna
Październik 24 2020 11:17:53   
MINISTER EDUKACJI
MINISTER EDUKACJI
W ŻEROMSKIM
PROJEKTYNawigacja
REFORMA EDUKACJI

MENU

GALERIE

SZKOŁA

UCZNIOWIE

NAUCZYCIELE

ABSOLWENCI

BIBLIOTEKA

PEDAGOG SZKOLNY

GAZETA STEFAN

DOKUMENTY SZKOLNE

PODRĘCZNIKI

MATURA 2018

WOLONTARIAT

PCK

RADA RODZICÓW

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
"DEBIUT ŻEROMIAKA NA DESKACH TEATRU BAGATELA"
INNE

17 listopada rozpoczął się wprost cudownie. Jesienne słońce wyglądało spoza białych chmur i oświetlało radosne twarze uczniów klas I E i I C. Wszyscy cieszyli się na myśl o wycieczce do Krakowa.
Wreszcie nadeszła TA godzina; pora odjazdu. Podróż minęła bardzo szybko. Żeromiacy w dawnej stolicy Polski byli juz przed 10.00. Potulnie podążali za panią profesor Zemłą, profesor Łączkowską oraz księdzem Radolińskim w stronę Rynku. Część osób postanowiła coś spałaszować - oczywiście w punktach ze zdrową żywnością, natomiast reszta chciała pozachwycać się urokami Starego Miasta.
Następnym punktem były: Muzeum Narodowe lub Uniwersytet Jagielloński, dla osób uczęszczających na wwr. Przyszli psycholodzy mieli szansę uczestniczyć w warsztatach psychologicznych. Tematyka tych zajęć brzmiała:
warsztat I - "Rozszyfruj rozmówcę, czyli jak odczytywać emocje za pomocą mowy ciała?", przeprowadziła go pani Angelika Lentner z Sekcji trenerskiej koła Nauk Psychologicznych,
warsztat II - "Analiza typów osobowości, a odporność na stres". Trenerem była pani Małgorzata Otrembowska, która niezwykle spodobała się męskiej grupie z klasy I C.
Natomiast pozostali uczniowie, czy;li klasa I E z przyjemnością wysłuchali wykładu związanego z malarstwem XX wieku. Jednak nie sposób więcej się tutaj rozpisywać, w końcu sztuka współczesna mówi sama za siebie :)
Pierwszoklasiści z powrotem potulnie podreptali na Rynek, gdzie mieli kolejną szansę czymś się pożywić lub nakarmić gołębie.
Punktualnie o 16.00 gong teatralny ogłosił początek spektaklu interaktywnego pod tytułem "Szalone nożyczki" i UWAGA: uczniowie go obejrzeli!!! A śmiechom nie było końca. Dodatkowo kolega Mariusz z klasy I E debiutował, jako aktor na deskach teatru, niczym dzielny detektyw tropił przestępcę, który dopuścił się zabójstwa znanej pianistki Izabeli Richter i spisał się w tej roli celująco.
Niestety powrót wywołał konsternację- no bo, jak połączyć radość z powrotu, smutek z powrotu i świadomość o powrocie do szkoły?

Julia Ćwiklińska
Katarzyna Zemła