STRONA GŁÓWNA Kontakt ze szkołą News przegląd Filmoteka Szkolna
Czerwiec 02 2020 22:52:58   
MINISTER EDUKACJI
MINISTER EDUKACJI
W ŻEROMSKIM
PROJEKTYNawigacja
REFORMA EDUKACJI

MENU

GALERIE

SZKOŁA

UCZNIOWIE

NAUCZYCIELE

ABSOLWENCI

BIBLIOTEKA

PEDAGOG SZKOLNY

GAZETA STEFAN

DOKUMENTY SZKOLNE

PODRĘCZNIKI

MATURA 2018

WOLONTARIAT

PCK

RADA RODZICÓW

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
III MEJSCE W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH CHŁOPCÓW
SPORT

Po dramatycznym biegu sztafetowym w Rudzie Śląskiej reprezentacja chłopców z „Żeroma” wywalczyła III miejsce. Bieg chłopców był ostatnim w programie Finałów Licealiady Województwa Śląskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Już przed zawodami było wiadomo, że chłopaki jadą „powalczyć”. Nieco na zapas była mowa o medalu ….. Opiekun chłopców Stanisław Pawlikiewicz studził jednak oczekiwania drużyny, przypominając, że zazwyczaj podium zajmują szkoły sportowe.
Atmosfera w drużynie była bojowa i po męskiej rozmowie między sobą, każdy wiedział, po co staruje……………Bieg rozpoczął się o godzinie 13.55……………………
Już po pierwszej zmianie, na której pobiegł Sebastian Ikrzak było wiadomo, że marzenia mogą się spełnić …………Oskar Sarna wyprowadził sztafetę na II miejsce, czym zadziwił spikera zawodów, bo nikt nie liczył, że drużyna z miasta Zawiercia, może mieć ambicje na medal.
Kolejno Piotrek Paliga, Szymon Kiszel i Jakub Bojanek zaciśniętymi zębami i grymasem na twarzy utrzymali miejsce II za Szkołą Mistrzostwa Sportowego z Raciborza ( faworyt ) a przed Szkołą Mistrzostwa Sportowego ze Szczyrku. Za nami o kolejne punktowane miejsca walczyły inne szkoły sportowe……………… Ostatnią zmianę biegu rozpoczął Kasper Bomba, który kontrolował sytuację na trasie. Na ostatnią prostą wbiegł na III miejscu z przewagą nad czwartym zawodnikiem około 20-30 metrów. Emocje sięgnęły zenitu, kiedy dystans pomiędzy Kasprem a czwartym zawodnikiem zmniejszył się do 10 metrów…………Na ostatnich 50 metrach było już wszystko jasne. Nawet na „miękkich” nogach Kasper zrobił swoje iiiiiiiiiiiiiiiiii stało się jasne, że mamy medalllllllllllllllll !!!!!!
Gratulując drużynie przypominamy, że jest to pierwszy medal w biegach sztafetowych ”Żeroma” od co najmniej 30 lat a tym bardziej cenny, bo zdobyty we współzawodnictwie ze szkołami sportowymi!