STRONA GŁÓWNA Kontakt ze szkołą News przegląd Filmoteka Szkolna
Październik 24 2020 12:04:53   
MINISTER EDUKACJI
MINISTER EDUKACJI
W ŻEROMSKIM
PROJEKTYNawigacja
REFORMA EDUKACJI

MENU

GALERIE

SZKOŁA

UCZNIOWIE

NAUCZYCIELE

ABSOLWENCI

BIBLIOTEKA

PEDAGOG SZKOLNY

GAZETA STEFAN

DOKUMENTY SZKOLNE

PODRĘCZNIKI

MATURA 2018

WOLONTARIAT

PCK

RADA RODZICÓW

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
KRAKOWSKIE SPOTKANIE Z KULTURĄ - KLASA IA
INNE

21 października br. uczniowie klasy Ia wybrali się na jednodniową wycieczkę do Krakowa. Młodzież wraz z prof. Aleksandrą Stolecką i prof. Agnieszką Muc wzięła udział w lekcji prowadzonej przez panią Sonię Bułę na temat malarstwa europejskiego w Muzeum Narodowym. Lekcja służyła kształceniu umiejętności analizy tekstu kultury, jakim jest obraz. Na pewno przyda się nam ta wiedza podczas matury ustnej z j. polskiego. Sądzę, że mogliśmy przekonać się, że o malarstwie można mówić ciekawie, wystarczy tylko trochę się nim zainteresować.
Podczas półtoragodzinnych zajęć poznaliśmy gatunki malarskie, nieznane wcześniej zagadnienia związane z historią sztuki i sposobami jej wyrażania, przedstawiania i interpretowania.
Kolejnym punktem programu naszej wycieczki było przedstawienie teatralne w Teatrze Bagatela: pt. ''Boeing, Boeing- Odlotowe Narzeczone'' w reżyserii Pawła Pitery, na podstawie sztuki napisanej przez Marca Camolietti'ego.
Komedia, którą mogliśmy obejrzeć, została wpisana do Księgi Guinessa za rekordową ilość wystawień i nagrodzona prestiżową i pożądaną przez wielu twórców nagrodą Tony Award - przyznawaną corocznie twórcom teatralnym w USA. Przełożona i na nowo zaadaptowana przez Bartosza Wierzbiętę sztuka przedstawia historię wiecznie nienasyconego w zdobywaniu kobiet Maksa. Na własne oczy mogliśmy przekonać się, co się stanie, gdy wszystkie „ukochane” mężczyzny znajdą się w jednym miejscu - jego małym mieszkanku.
Do Zawiercia wszyscy wrócili we wspaniałych nastrojach. Pomimo dużego zmęczenia nie było osoby, która żałowałaby wyjazdu, który jeszcze bardziej zintegrował ze sobą grupę i dał nam wiele chwil, które można wspominać.
W. L.