STRONA GŁÓWNA Kontakt ze szkołą News przegląd Filmoteka Szkolna
Lipiec 07 2020 08:57:08   
MINISTER EDUKACJI
MINISTER EDUKACJI
W ŻEROMSKIM
PROJEKTYNawigacja
REFORMA EDUKACJI

MENU

GALERIE

SZKOŁA

UCZNIOWIE

NAUCZYCIELE

ABSOLWENCI

BIBLIOTEKA

PEDAGOG SZKOLNY

GAZETA STEFAN

DOKUMENTY SZKOLNE

PODRĘCZNIKI

MATURA 2018

WOLONTARIAT

PCK

RADA RODZICÓW

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
„SKRZYDLATY EKSPERYMENT ZIEMI”
NAUKA

To już kolejna edycja konkursu geologicznego organizowanego przez Państwowy Instytut Geologiczny oraz Państwowy Instytut Badawczy w Sosnowcu, w którym brała udział nasza młodzież pod opieką Pani Małgorzaty Dziwińskiej.

„Dzięki najstarszym skamieniałościom wiemy, że życie rozwija się na Ziemi od około 3,5 mld lat. Przez tak długi okres pojawiały się najdziwniejsze organizmy, które zasiedlały niegościnne nieraz i odludne zakamarki całej naszej planety. Wszystko zaczęło się w głębinach pradawnych mórz. Później skolonizowane zostały lądy, aż w końcu rozpoczął się nowy, śmiały eksperyment który całkowicie odmienił oblicze Ziemi – podbój przestworzy! To nie było łatwe zadanie, skoro udało się nielicznym – cztery linie ewolucyjne prowadzą do skrzydlatych owadów, gadów latających, ptaków i nietoperzy”. Te słowa skierowane przez organizatorów konkursu do młodzieży miały na celu pobudzić wyobraźnię uczniów do napisania pracy pod hasłem „SKRZYDLATY EKSPERYMENT ZIEMI” .

Gratulujemy uczniowi klasy I D Oskarowi Markowskiemu, którego praca zakwalifikowała się do następnego etapu. Kolejny etap konkursu to sprawdzian z wiedzy geologicznej, który odbędzie się 28 kwietnia 2015 r. w Państwowym Instytucie Geologicznym w Sosnowcu. Życzymy powodzenia……