STRONA GŁÓWNA Kontakt ze szkołą News przegląd Filmoteka Szkolna
Październik 07 2022 14:18:08   
MINISTER EDUKACJI
MINISTER EDUKACJI
W ŻEROMSKIM
PROJEKTYNawigacja
REFORMA EDUKACJI

MENU

GALERIE

SZKOŁA

UCZNIOWIE

NAUCZYCIELE

ABSOLWENCI

BIBLIOTEKA

PEDAGOG SZKOLNY

GAZETA STEFAN

DOKUMENTY SZKOLNE

PODRĘCZNIKI

MATURA 2018

WOLONTARIAT

PCK

RADA RODZICÓW

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
V FAMILIADA
PROJEKTY

Familiada już po raz V zagościła 1 grudnia w MOK w Zawierciu. Impreza była podsumowaniem kampanii „ Postaw na rodzinę”, której celem jest propagowanie prawidłowych postaw rodzinnych. Temat tegorocznej imprezy pod nazwą „ Obieżyświat” był połączeniem wiedzy dotyczącej HIV i AIDS oraz znajomością kultury różnych krajów świata.
W konkursie wzięło udział 12 szkół podstawowych i gimnazjów. Każda ze szkół wspaniale zaprezentowała się jako rodzina z wybranego przez siebie kraju. Wszystkie drużyny musiały wykazać się dużą sprawnością, pomysłowością oraz wiedzą, biorąc udział w konkursach. Uczestnicy mieli m.in. za zadanie: zbudować z kartonów wieżę Eiffla, obrać jabłko na czas, zrobić kimono z bibuły. Musieli także wykazać się szczegółową wiedzą o koligacjach rodzinnych. Niespodzianką okazało się zadanie na wykonanie pizzy przez jednego z członków rodziny pod okiem profesjonalnego kucharza z pizzerii w La Stazione.

Organizatorem corocznego konkursu, który już na stałe zagościł w MOK w Zawierciu jest Pełnomocnik Prezydenta Miasta Zawiercie ds. rozwiązywania problemów alkoholowych i narkomanii oraz Szkoła Podstawowa nr 8. Koordynatorem zaś oraz prowadzącą jest Joanna Dziechciarz. Całość imprezy została zorganizowana we współpracy z I LO im. S. Żeromskiego w Zawierciu. Uczniowie pod kierunkiem Agnieszki Łączkowskiej zajęli się oprawą artystyczną i techniczną całej imprezy. Ze Szkołę nr 8 współorganizatorkami były: Kamila Grabowska i Beata Duda.

Jak zwykle „ Familiada” była zorganizowana na bardzo wysokim poziomie. Zwyciężyły ex aequo doborowe rodziny ze szkół: Szkoła Podstawowa nr 8, Gimnazjum nr 1 w Zawierciu i Gimnazjum nr 6 z Kromołowa. Wręczono także nagrody dla laureatów.
Już za rok odbędzie się kolejna tego typu impreza lokalna. Czekamy na wszystkie zawierciańskie szkoły.
J. Dz., A. Ł.