STRONA GŁÓWNA Kontakt ze szkołą News przegląd Filmoteka Szkolna
Październik 24 2020 11:40:40   
MINISTER EDUKACJI
MINISTER EDUKACJI
W ŻEROMSKIM
PROJEKTYNawigacja
REFORMA EDUKACJI

MENU

GALERIE

SZKOŁA

UCZNIOWIE

NAUCZYCIELE

ABSOLWENCI

BIBLIOTEKA

PEDAGOG SZKOLNY

GAZETA STEFAN

DOKUMENTY SZKOLNE

PODRĘCZNIKI

MATURA 2018

WOLONTARIAT

PCK

RADA RODZICÓW

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
JUBILEUSZ ZAWIERCIAŃSKIEGO KLUBU FILMOWEGO
INNE

W MOK Zawiercie (08.11.2014) odbyła się uroczystość podsumowująca dziesięcioletnią działalności ZKF w Zawierciu. Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły niemal od początku istnienia klubu aktywnie z nim współpracują.

Pomysłodawcą, założycielem oraz szefem klubu jest Przemek Pałucha. Człowiek – pasjonat, „człowiek – orkiestra”, człowiek, na którego nasza szkoła zawsze może liczyć, człowiek, który zaraża innych swoją pasją do kina. Do sukcesów ZKF przyczynili się niewątpliwie uczniowie I LO. Trzeba podkreślić, że młodzież żadnej innej szkoły w mieście nie wspierała klubu tak dzielnie i licznie jak naszej. Wyrazem tego było przyznanie pamiątkowych medali dla najbardziej aktywnych klubowiczów, wśród których znaleźli się nasi byli i obecni uczniowie. Otrzymali je: Mateusz Machura, Tomasz Kiełbasa, Mateusz Kot, Paweł Sadowski, Paulina Wieczorek, Agata Ślęzak, Weronika Marczyk. Medal ten został również przyznany za wieloletnią pomoc i wsparcie dla klubu dyrekcji i nauczycielom I LO im. S. Żeromskiego.

Uroczystą galę z wielką klasą prowadzili: Weronika Marczyk i Tomek Kiełbasa. Zaproszeni goście w tym władze miasta i powiatu mieli okazję premierowo obejrzeć dwa filmy - animowany i krótkometrażowy Mateusza Machury, absolwenta naszej szkoły (rocznik 2004) „The Waiter” i „Apteka” oraz film dokumentalny „Kuba” w reżyserii Przemka Pałuchy. W tym miejscu warto zdradzić, że już niedługo, podczas najbliższej nocy filmowej w „Żeromskim” nasi uczniowie będą mięli okazję obejrzeć również wyżej wymienione oraz porozmawiać z ich twórcami, którzy obiecali pojawić się na naszej cyklicznej imprezie. Piąta Noc Filmowa, w „Żeromie” już wkrótce!!! Zaplanowaliśmy ją na ostatni piątek listopada, czyli 28.11.2014. Tym razem pokażemy m.in. kino niezależne. Zapraszamy wszystkich do udziału w nocy filmowej,
a Zawierciańskiemu Klubowi Filmowemu życzymy dalszych sukcesów, nowych członków i równie dużego jak w poprzednich latach entuzjazmu w propagowaniu sztuki filmowej i to nie tylko nie tylko w naszym mieście.

AS