STRONA GŁÓWNA Kontakt ze szkołą News przegląd Filmoteka Szkolna
Grudzień 03 2021 11:16:19   
MINISTER EDUKACJI
MINISTER EDUKACJI
W ŻEROMSKIM
PROJEKTYNawigacja
REFORMA EDUKACJI

MENU

GALERIE

SZKOŁA

UCZNIOWIE

NAUCZYCIELE

ABSOLWENCI

BIBLIOTEKA

PEDAGOG SZKOLNY

GAZETA STEFAN

DOKUMENTY SZKOLNE

PODRĘCZNIKI

MATURA 2018

WOLONTARIAT

PCK

RADA RODZICÓW

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
WYCIECZKA DO KRAKOWA
WYJAZDY

22 października byliśmy na wycieczce w Krakowie. Pojechaliśmy jako przedstawiciele klas drugich. Grupa może niewielka, ale za to wiedząca czego oczekuje po tym wyjeździe.
Niestety akurat było „załamanie pogody” jak ładnie nazwali to meteorolodzy i przez cały dzień padał deszcz. Gdy wysiedliśmy z autokaru spotkaliśmy się z naszą Panią przewodnik, która oprócz pokazywania nam zabytków, czyli przedstawiania „suchych” faktów popartych dziełami sztuki i architektury, przygotowała dla nas rozrywkę w postaci gry miejskiej. Gra - rzecz ciekawa, dzięki niej duuużo lepiej poznaliśmy Królewskie Miasto Kraków a oprócz tego trochę się musieliśmy wprawić w dedukcji i logicznym myśleniu.
Oprócz chwytania za serce dzwonu Zygmunta i biegania po mieście, wstąpiliśmy jeszcze na chwilkę do teatru Słowackiego, w którym zapoznano nas z jego historią i różnymi ciekawostkami. Być może pojedziemy tam kiedyś na jakąś ciekawą sztukę.
Zwiedziliśmy również dom Jana Matejki. Okazał się on wcale niemały a na dodatek pełen oryginalnych eksponatów, które, słynny i doceniany już za życia malarz, zbierał w różnych zakątkach świata, gdyż był ciekawym świata podróżnikiem.
Opiekunka: Ewa Warzyńska