STRONA GŁÓWNA Kontakt ze szkołą News przegląd Filmoteka Szkolna
Październik 07 2022 15:35:50   
MINISTER EDUKACJI
MINISTER EDUKACJI
W ŻEROMSKIM
PROJEKTYNawigacja
REFORMA EDUKACJI

MENU

GALERIE

SZKOŁA

UCZNIOWIE

NAUCZYCIELE

ABSOLWENCI

BIBLIOTEKA

PEDAGOG SZKOLNY

GAZETA STEFAN

DOKUMENTY SZKOLNE

PODRĘCZNIKI

MATURA 2018

WOLONTARIAT

PCK

RADA RODZICÓW

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
PROJEKT ETWINNING
PROJEKTY

Sharing our "Top Five" to nazwa nowego projektu eTwinning realizowanego w naszej szkole od października 2014 r. do czerwca 2015 r. pod kierunkiem prof. Agnieszki Muc i prof. Agnieszki Łączkowskiej.

16 uczniów z klas: Ia, Ib, Ic, Ie, IIa, IId współpracuje z uczniami ze szkół z: Hiszpanii, Niemiec, Mołdawii oraz polskiego liceum z Sokółki koło Białegostoku. Celem projektu jest wymiana doświadczeń młodzieży i wybór 5 ulubionych filmów, książek i piosenek z danego kraju. W tym 3 obowiązkowo mają to być dzieła, utwory wyreżyserowane, napisane i zaśpiewane przez kobiety. Warunek ten ma rozwijać świadomość płci.

Uczniowie i nauczyciele będą poznawać kulturę innych krajów poprzez zrozumienie ich rodzimej literatury, muzyki i filmu. Będą także pogłębić wiedzę na temat własnej kultury. Formułowanie osobistych opinii i komentarzy w formie pisemnej będzie rozwijało u uczniów i nauczycieli ich kompetencje językowe i cyfrowe. Rezultatem projektu będzie e-book z podsumowań, w którym znajdą się najlepsze zdjęcia, komentarze do książek, filmów i piosenek.

Pierwszym zadaniem jest wykonanie krótkiej prezentacji w programie VoiceThread o szkole. Już niedługo Wam ją zaprezentujemy...:)