STRONA GŁÓWNA Kontakt ze szkołą News przegląd Filmoteka Szkolna
Październik 24 2020 11:17:27   
MINISTER EDUKACJI
MINISTER EDUKACJI
W ŻEROMSKIM
PROJEKTYNawigacja
REFORMA EDUKACJI

MENU

GALERIE

SZKOŁA

UCZNIOWIE

NAUCZYCIELE

ABSOLWENCI

BIBLIOTEKA

PEDAGOG SZKOLNY

GAZETA STEFAN

DOKUMENTY SZKOLNE

PODRĘCZNIKI

MATURA 2018

WOLONTARIAT

PCK

RADA RODZICÓW

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
MIASTO 44
INNE


Uczniowie wszystkich klas 01.10.2014 r. wraz z profesorami mieli okazję sami ocenić najnowszy wysokobudżetowy film Jana Komasy - " Miasto 44".

Podczas Powstania Warszawskiego ludność Warszawy dotkliwie odczuła represje okupanta: masowe egzekucje cywilów, kompletna destrukcja miejskiej architektury - dokładnie taki obraz miasta widzimy w filmie. Kolejny film twórcy " Sali samobójców" to opowieść o odwadze i poświęceniu, miłości i młodości w czasie powstania.

To projekt filmowy o niespotykanym w Polsce rozmachu scenograficznym, kostiumowym i wizualnym. Konsultantem do spraw efektów specjalnych był wybitny hollywoodzki ( co widać w filmie:) specjalista Richard Bain, który ma w dorobku efekty do takich światowych hitów jak: " Incepacja", " Casino Royale", " King Kong". Przez plan przewinęło się 3000 statystów, a budową imponujących dekoracji zajęło się 10 odrębnych ekip, które do zainscenizowania zniszczonego miasta użyły 5000 ton gruzu.
Głównym celem filmu realizowanego od 2005 r. była potrzeba wczucia się młodych aktorów w atmosferę tamtego okresu. Komasa chciał przede wszystkim, aby "współczesny widz nawiązał nić porozumienia z bohaterem, za którym podąża".
ADM