STRONA GŁÓWNA Kontakt ze szkołą News przegląd Filmoteka Szkolna
Czerwiec 05 2023 13:20:22   
MINISTER EDUKACJI
MINISTER EDUKACJI
W ŻEROMSKIM
PROJEKTYNawigacja
REFORMA EDUKACJI

MENU

GALERIE

SZKOŁA

UCZNIOWIE

NAUCZYCIELE

ABSOLWENCI

BIBLIOTEKA

PEDAGOG SZKOLNY

GAZETA STEFAN

DOKUMENTY SZKOLNE

PODRĘCZNIKI

MATURA 2018

WOLONTARIAT

PCK

RADA RODZICÓW

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
COMENIUS - WIZYTA PRZYGOTOWAWCZA W PORTUGALII
COMENIUS

Nauczycielka języka angielskiego z naszej szkoły, mgr Jolanta Cholewka, uczestniczyła w wizycie przygotowawczej projektu Comenius, która miała miała miejsce w Portugalii w miejscowości Caldas da Rainha w szkole średniej - Escola Secundaria Rafael Bordalo Pinheiro. Celem spotkania (14.01 - 19.01) było ustalenie szczegółów dotyczących przyszłego projektu, który będzie musiał być zatwierdzony przez Narodowe Agencje programu Comenius w poszczególnych krajach.

W wizycie przygotowawczej uczestniczyli nauczyciele ze szkół w Hiszpanii, Grecji, Turcji, Rumunii, Portugalii oraz nasza szkoła. Do projektu zostały jeszcze zaproszone szkoły z Włoch, Łotwy i Litwy. Uczestnicy wizyty mieli okazję zapoznać się z bogatą historiąi kulturą regionu, poprzez udział w wycieczce krajoznawczo -dydaktycznej po okolicy Caldas da Rainha oraz w wycieczce do Lizbony, gdzie mogli podziwiać wspaniałe zabytki stolicy Portugalii. Spotkanie z burmistrzem miasta Caldas da Rainha w ratuszu miejskimodbyło się w bardzo serdecznej, przyjaznej atmosferze.

Celem projektu jest między innymi promowanie interkulturowego wymiaru nauczania, promowanie międzynarodowej wymiany doświadczeń dotyczącej metod i sposobów zarządzania szkołami, doskonalenie metod dydaktycznych celem zwiększenia motywacji uczniów i uatrakcyjnienia nauki, wykorzystanie informacji, doświadczeń i pomysłów innych nauczycieli w celu poprawy jakości nauczania, tworzenie materiałów i pomocy dydaktycznych, które pogłębią europejski wymiar nauczania, angażowanie zarówno uczniów jak i nauczycieli w tworzenie różnorodnych zajęć realizowanych w ramach projektu, poprawa i doskonalenie znajomości języków obcych oraz jakości nauczania poprzez wprowadzenie nowych technologii i edukacji on-line. aDM