STRONA GŁÓWNA Kontakt ze szkołą News przegląd Filmoteka Szkolna
Styczeń 17 2022 01:46:05   
MINISTER EDUKACJI
MINISTER EDUKACJI
W ŻEROMSKIM
PROJEKTYNawigacja
REFORMA EDUKACJI

MENU

GALERIE

SZKOŁA

UCZNIOWIE

NAUCZYCIELE

ABSOLWENCI

BIBLIOTEKA

PEDAGOG SZKOLNY

GAZETA STEFAN

DOKUMENTY SZKOLNE

PODRĘCZNIKI

MATURA 2018

WOLONTARIAT

PCK

RADA RODZICÓW

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
ZAKOŃCZENIE PROJEKTU E-TWINNING
PROJEKTY

Właśnie zakończył się projekt e-twinning : „WW1 through a lens” (I WOJNA ŚWIATOWA W OBIEKTYWIE) realizowany we współpracy ze szkołą belgijską VTI Sint-Lucas w Menen (http://www.vtimenen.be). Projekt dotyczył I wojny światowej w 100 –ą rocznicę wybuchu wojny. Opiekę nad uczniami sprawowały Panie profesor: Agnieszka Muc i Agnieszka Łączkowska.

14 uczniów z klas: Ia, Ic, Id, a przede wszystkim z IIb zbierało przez prawie 4 miesiące materiały o miejscach pamięci I wojny na terenie Zawiercia i w jego okolicach. Nasi partnerzy z Belgii podobne informacje zbierali na swoim obszarze. W trakcie trwanie projektu uczniowie mieli okazję wysłuchać w TMZZ wykładu na temat działań wojennych w czasie I wojny światowej w naszym regionie.

Podsumowaniem wszystkich zebranych materiałów była lekcja otwarta w klasie IIb prowadzona przez uczennice: Izabelę Ibek i Gabrielę Gibas w obecności Pani dyrektor – Bożeny Bańskiej. Nagromadzone materiały zostały ujęte w całość w formie prezentacji multimedialnych i stanowią podsumowanie projektu. Efekty naszej pracy można zobaczyć na stronie:

http://new-twinspace.etwinning.net/web/p102916/welcome


A. M., A. Ł.